هنرهاي رزمي
استاد ابراهیم میرزایی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ساعت 19:42  توسط mehdi | 
بروسلی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ساعت 19:34  توسط mehdi | 

متاسفانه تمام ووشوكارها اين ادعا را دارند كه تمام ورزشهاي رزمي از كونگ فوي چيني گرفته شده.حالا دليلشون چيه؟؟؟

بازهم متاسفانه چون فكر ميكنند هنر رزمي آنها اولين هنررزمي ابداع شده بوده و مابقي سبكهاي رزمي بعد از آنها به وجود آمده(ابداع شده) پس در نتيجه بايد حتما به نوعي به تقليد از اونها اين سبكها به وجود آمده باشه.

بله هم من و هم بقيه رزمي كاران بر اين نظر توافق دارند كه بيشتر هنرهاي رزمي از كونگ فوي چيني ريشه گرفته است ولي نه همه اونها!!!مانند:تكواندو-موي تاي-نينجوتسو و...اين سبكها جزو اون دسته از رشته هايي هستند كه به هيچ عنوان از ووشو(كونگ فوي چيني) ريشه نگرفته اند مگر فقط در بعضي از قسمتها ممكنه تكنيكهايي را تقليد كرده باشند(مانند برخي از حركات مربوط به فرمها).

ديگه اينكه شباهتهايي كه بين تكنيكهاي(ضربات و...) سبك ووشو با ديگر سبكها وجود دارد دليل بر اين نيست كه از ووشو تقليد كردن و براساس اون براي خودشون سبك ابداع كردن.

فقط كافيه با كمي دقت متوجه اصل موضوع بشويد نياز به تحقيقات آنچناني هم نيست.شما سبكها را مقايسه كنيد خود گوياي همه چيزست.

بازهم در آينده در اين مورد بيشتر توضيح خواهم داد.منتظر مطالب بعدي باشيد...
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۶ساعت 13:6  توسط mehdi | 
ديروز(شنبه) برنامه فنون شرقي يه قسمتي رو پخش كرد تحت عنوان مستند رزمي در اون قدرت پاي  يك تكواندو كار-كاراته كا و ووشوكار را با دستگاهاي خيلي مجهز و پيشرفته اندازه مي گرفتند.و تمامي اونها از بهترينها در سبك خودشون بودند.

در آخر قدرت پاي تكواندوكاره از همه بيشتر بود.بعد از او كاراته كاره و در آخر ووشوكاره به ترتيب داراي قدرتي ترين پاها بودند.

و با تستهاي مختلفي كه گرفته بودند به اين نتيجه رسيدند كه يك تكواندوكار قادر با يك ضربه آدما از پا در بياره(فقط با يك ضربه).

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۶ساعت 13:4  توسط mehdi | 

برخلاف اين عقيده  غلط كه تكواندو از كونگ فوي چيني ريشه گرفته است بايد گفت به هيچ عنوان تكواندو و حتي بعضي ديگر از سبكها مانند  موي تاي  و نينجوتسواز كونگ فوي چيني گرفته نشده اند اگه به ظاهر قضيه هم بخواهيم نگاه كنيم به كلي سبك تكواندو با كونگ فوي چيني و حتي ديگر سبكها تفاوت دارد و يك نوع برتري خاص دارد و از جهات ديگر هم بايد گفت گر چه تكواندو مدتها بعد از كونگ فو ابداع شد ولي اين دليل بر اين نيست كه از اين سبك هم بايد ريشه گرفته باشد.

بله از بعضي جهات(تكنيكهاي فرم) از كونگ فوي چيني و حتي كاراته گرفته شده ولي نه آنقدر كه بتوانيم بگوييم از اين سبكها منشاء گرفته.

تكواندو در گذشته ها به كلي از همه جهات مخصوصا مبارزه با تكواندويي كه امروزه در حال كار شدن است تفاوت داشته.در گذشته مبارزات به صورت كاملا آزاد بوده به همراه ضربات مشت و آرنج و...

به جرات ميتوان گفت در گذشته تكواندو جزو كاملترين و خطرناكترين(كشنده ترين) سبكها بوده ولي متاسفانه بر اثر تغييراتي كه در آن داده شد به شكل امروزي در آمد كه بيشتر تاكيد روي ضربات پا ميباشد و ديگر از آن مبارزات ازاد و ضربات مشت كشنده خبري نيست ولي تكواندوي امروزي نيز نسبت به ديگر سبكها يك امتياز و برتري خاص خود را دارد و آن ضربات بسيار سرعتي و قدرتمند پاها ميباشد چيزي كه در ديگر سبكها(با اين توصيفات) از آن خبري نيست!!!

+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم آبان ۱۳۸۶ساعت 19:1  توسط mehdi | 
به زودي عكسهاي بسيار كمياب از استاد ميرزايي و بروسلي را در وبلاگ قرار خواهم داد...
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 18:12  توسط mehdi | 
استاد گرانقدر ابراهيم ميرزايي در هفتم بهمن ماه سال 1318 به دنيا آمد. در عنفوان جواني و زماني كه پسر بچه اي بيش نبود به هنرهاي رزمي علاقه مند شد علاقه او به حدي بود كه در همان دوران جواني در تمامي رشته هاي رزمي موجود در ايران به حد مهارت رسيد. آوازه عشق وافر اين جوان به هنرهاي رزمي به جايي رسيد كه محمدرضا پهلوي شاه وقت ايران به عنوان پاداش وي را در سفر به كشورهاي شرق دور به منظور يادگيري هنرهاي رزمي اصيل ياري نمود. پروفسور در انخاب بين سه كشور چين ، كره و ژاپن مختار گذاشته شد و او با هوش و فراصت زياد كشور چين را كه مبدا اصلي هنرهاي رزمي بود انتخاب نمود و با هزينه دولت وقت ايران شروع به آموزش نمود. بر خلاف ساير دوستاني كه با او به چين رفته بودند پروفسور ذره اي از وقت خود را تلف نكرده و تمامي هنرهاي رزمي باستاني چين ( كنگ فو) را ياد گرفت. اما راز پيدايش هنرهاي رزمي چه بود؟ اين سوال پروفسور وي را بر آن داشت تا در مورد طريقت ذن كه توسط بودي دارما كاشف ذن و هنرهاي رزمي ابداع شده بود بيشتر مطالعه كند. پروفسور هميشه به دنبال ريشه ها و اصول اوليه بود و اصل ذن از دو مكتب بوديسم و تاثوئيسم بود. مكتب تائوئيسم همان مكتب يين و يانگ ( دگرگوني و تبديل قطب مثبت و منفي به هم) و مفسر نيروي چي و بوديسم مكتب تربيت روان بود. بعد از مطالعات كامل در مكاتب چيني ميرزائي با هزينه خود به هند سفر نمود تا با اساتيد يوگا و مرتاضان هندو ملاقات كند و در آنجا بود كه با " گر به خود آيي به خدائي رسي پس بخود آي" كه شعار مكتب يوگا بود برخورد كرد و روشهاي تقويت و بازنمودن چاكراها و بيداري كنداليني را عملا تجربه نمود و به يك برهمن ( روح كامل) تبديل شد. عشق به وطن اورا ناخواسته به آغوش مادر باستاني كشاند ولي مكاتب و روشهاي مورد با روحيه مردم ايران سازگاري چنداني نداشت به همين دليل با توجه فرهنگ بومي كشور ،پروفسور ميرزايي تصميم به پديد آوردن هنر رزمي جديدي با نام " كنگ فو توآ" گرفت. ميرزائي جوان در نيروي هوايي ارتش ايران با درجه سرواني مشغول به كار شد و در بسياري از رشته هاي آموزشي اقدام به تعليم افسران نمود. كه از آن جمله مي توان به آموزش جنگهاي منظم، نيروي هوايي ويژه، پرش آزاد، ماموريتهاي ويژه و سري، جنگهاي نامنظم و پارتيزاني ، عملياتهاي صحرايي و زندگي سخت و همچنين رنجري اشاره نمود. علاوه بر دريافت درجه استادي در ارتش ، ميرزائي مطالعه و تحصيل در رشته هاي كلاسيك دانشگاهي را هم ادامه داد و در رشته فلسفه به درجه ليسانس نايل گرديد. كمك به انسانهاي مشتاق باعث شد تا اقدام به تاسيس دانشكده تن و روان نمايد و در آنجا فلسفه انرژيهاي موجود در انسان را تعليم دهد. نيروي مانيه تيزم ( نوعي تاثير گذاري رواني ) پروفسور كه در اثر تمرينات مداوم و همچنين نوعي وديعه الهي بود سبب شد تا شاگردان اورا مثل يك اسطوره مورد ستايش قرار دهند. پس از انقلاب تفكرات فلسفي و عقيدتي ميرزائي مورد پسند برخي از صاحب منصبان دولتي قرار نگرفته و در نتيجه باعث تير اندازي به سمت وي گرديد.
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 15:27  توسط mehdi | 
كونگ فوتوآ ورزشي رزمي است كه عصاره كاراته گو-جو-ريو (GO-JU-RYO ) ازژاپن كن ـ فو ـ كاراتو (Kung-Fu-Karato ) ازچين و تكواندو (Taekwon-Do) ازكره وسايرممالكي كه اين فن را تعليم مي دهند مي باشد. كه توسط يك ايراني (ابراهيم ميرزايي)به بهترين صورت ارايه شد. (برگرفته از نوشته هاي استاد ميرزايي)
+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 16:35  توسط mehdi | 
بنا به اعتقاد قدما انسان از 5 عنصر ساخته شده است: 1- آب 2- باد 3- خاك 4- آتش 5- اتر مقدار موجود از هر يك از اين 5 عنصر متفاوت مي باشد به عنوان مثال انسانهايي كه عنصر خاك در آنها بيشتر است آدمهاي ملايم و افرادي با عنصر آتش انسانهاي عصبي هستند. عنصر اتر ماده تشكيل دهنده فكر و ذهن و انرژيهاي مربوط به آن مي باشد. جادوگرها معتقدند ما قبل از اينكه وارد زمين شويم و با 4 عنصر آب، باد، خاك و آتش آميخته شويم فقط از جنس اتر بوده و در سياره زهره زندگي مي كرده ايم. انسانها در سه دوره زندگي نموده اند كه پايان هر دوره مصادف با آغاز دوره بعد مي باشد از اين سه دوره دو دوره آن مربوط به زمانيست كه ما از جنس اتر بوده ايم.البته اين نظريه جادوگران بيشتر حالت رمزآلود داشته و به نوعي مبهم مي باشد. غلبه اين عناصر در بدن ما در طي 24 ساعت در حال تغيير است يعني ممكن است ساعت 8 صبح آتش غلبه داشته باشد و مثلا 12 شب عنصر خاك. مطلب مهم: براي انتقال انرژي رواني (مانيه تيزم) بهترين زمان زمانيست كه عنصر آتش غلبه دارد و براي مديتيشن بهترين موقع ساعت مربوط به غلبه اتر مي باشد. شنيده ام براي آموزش مديتيشن هر جلسه 2 ساعته تا 150 هزار تومان شهريه مي گيرند و هنرجوي كنجكاو با پرداخت اين هزينه سنگين و اتلاف وقت زياد بازهم نتيجه اي نمي گيرد اما واقعا ايراد كار كجاست؟ مشكل اينجاست كه كسي كه قدم در اين راه گذاشت بايد حتي زمان و ساعت تمرين را بداند. در معبد راهبان شائولين با توجه به نوع حركت انرژي چي (كي) در بدن 24 ساعت را به 12 قسمت تقسيم مي كنند كه انرژي چي در هر يك از اين زمانها در نقطه اي از بدن (قلب، كليه، روده بزرگ و...)تجمع و يا افت بيشتري دارد و در نتيجه عمل تمركز را در ساعت مربوط به خود انجام مي دادند. پس مي بينيم كه طريقت دانايي در عين راحتي نياز به اطلاعات فراواني دارد. البته اخيرا روشي كشف شده به نام ريكي كه كاري به اين ساعتها و نوع عنصر وجودي ندارد و مانند شمشير ليزري در جنگ ستارگان مشكل اطلاعات را حل كرده است. فقط كافيست روزي يك ساعت دراز كشيده منتظر شاه پريان باشيد! چگونه تشخيص دهيم؟؟ آينه كوچكي تهيه نموده دهان خود را ببنديد و با بيني تنفس كنيد وقتي بازدم مي كنيد آينه را جلوي بيني خود بگيريد بخارات حاصل از بازدم روي آينه تاثيراتي مي گذارد به اين صورت كه اگر بخار بازدم شما آينه را كامل بپوشاند: خاك هلال و يا نيمدايره ايجاد كند: آب اگر مثلث برعكس و يا شي نوكي تيز باشد : آتش بيضي و يا تخم مرغي باشد: هوا يا باد و اگر نقطه نقطه شد: اتر مواد غذايي گرم مثل زنجبيل عنصر آتش را غالب مي كند و شير عنصر خاك و آب عرفاي اسلامي وقتي مي خواستند كسي را درمان كنند و يا براي او طلسمي بنويسند تاثير اين عنصر را با دقت لحاظ مي كردند به عنوان مثال براي شخصي كه از جنس آتش است بايد در روز چهارشنبه ساعت عصر و در كنار آتش روشن طلسم نوشته شود تا تاثير واقعي خود را بگذارد.
+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 4:54  توسط mehdi | 
از همین الان که وارد فنون کانگ فو میشوید توصیه میکنم که هیچ وقت در چنگال خشم گرفتار نشویدوهمچنان انچه را گفتم بیاد داشته باشید وراه مقابله با خشم را چنین بیان کرده اند: 1. پرورش بدن وتقویت مزاج 2. اجتناب از مجازات 3. عادت دادن خود به تامل و تفکر 4. پرورش وتقویت اراده 5. استمداد از حس غرور وعزت نفس 6. جلب توجه خود به موضوعی تازه 7. شستن دستو صورت با آب سرد
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ساعت 23:55  توسط mehdi | 
استاد محمد سرفرازي در سال 1349 در در شهرستان تربت جام متولدوبعد از به اتمام رسانيدن تحصيلات به فعاليت هاي ورزشي پرداخته ودر ابتدابه ورزش کونگ فو در تهران وسپس به رشته هاي کاراته-ژيمناستيک و يوگا زير نظرپيشکسوتان ومسئولين ارشد کشور رو آوردند اما هيچ يک از اين رشته هاي ورزشي نتوانست ايشان را ارضاء نمايد لذا رشته رزمي ووشو را زير نظر سرمربي تيم ملي کشور استاد علي جهانگيري وديگر مربيان تيم ملي شروع نمودند وبعد از طي نمودن چند دوره تمرينات تئوري وعملي موفق به دريافت حکم مربيگري وداوري ووشو از سوي رئيس سازمان تربيت بدني کشور اقاي فائقي نائل گرديدند اما ووشو در ايران به صورت حرکات نمايشي بوده و اصل کونگ فو در کشور بنيانگذار يعني چين مي باشد.لذا تصميم به ادامه رشته کونگ فو اصيل در کشور چين گرفتند و به همين منظور در سال 1381 به کشور چين سفر کرده و بعد از تست قبولي وارد معبد شائولين شده و توانستند تمرينات بسيار سخت و مشکل معبد راطي 7ماه زير نظر اساتيد معبد شائولين پشت سربگذارند و مفتخر به کسب مدرک جهاني شائولين از معبد شده که استاد داراري سه رکورد جهاني شده اند که عبارتند از : 1-شکستن فلز با سر :براي انجام دادن اين حرکت هنر جويان معبد بايد دوره 15ساله را ببينند که استاد محمد سرفرازي اين حرکت را بعد از 5/4 ماه تمرين موفق به گذراندن اين دوره گرديدند 2-خم نمودن نيزه با گلو :براي انجام دادن اين حرکت هنرجويان معبد بايد دوره 20 ساله را پشت سر بگذرانند که استاد محمد سرفرازي اين حرکت را در طي 5/5 ماه تمرين موفق طي کردند 3-خم نمودن نيزه با چشم:اين حرکت بسيار مشکل براي اولين بار توسط استاد محمدسرفرازي در معبد شائولين اجرا شد که باعث حيرت وتشويق اساتيد معبد شده در ضمن استاد محمد سرفرازي تنها کسي است که اين حرکت غير ممکن را در جهان انجام مي دهد. همه اين افتخارات توفيقي از جانب خدا و تمرينات قبلي استاد در ايران بوده است.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ساعت 23:55  توسط mehdi | 
يك شاگرد بعد از هزار روز تمرين هنوز يك مبتدي است كه بعد از ده هزار روز تمرين به اين نتيجه ميرسد. (( ماسو تاتسو اوياما)) هر مكاني ميتواند يك دوجو (( محل تمرين )) باشد. ((مثل بودايي)) كسب شناخت ديگران خرد است و كسب شناخت خود ‘ روشن بيني. ((لائو تـزو)) هيچ چيز براي يك ذهن با اراده غير ممكن نيست. ((ذن در هنرهاي رزمي)) آنكه كنترل شخصي ندارد ‘ نه عقل دارد و نه قدرت تمركز فكر‘ و آنكه تمركز فكر ندارد ‘آرامش ندارد و آنكه آرامش ندارد چگونه شاد و خرسند باشد. ((بها گاوادگيتا)) صبر و شكيبايي از خصوصيات يك مرد است. ((كوا يي كوتـزو)) كساني كه در امور جزئي و پيش پا افتاده زندگي از خود صبر نشان ميدهند و خود را كنترل ميكنند در آينده نيز در رويارويي با مسائل بزرگتر و مهمتر از قابليت مشابهي برخوردار خواهند بود. ((ذن در هنرهاي رزمي)) تا زماني كه خودتان را با تمامي ضعفها نپذيريد‘ چيزي نخواهيد آموخت. شما بايد اين حقيقت را قبول كنيد كه نقاط ضعف و نقاط قوت داريد و بايستي قابليتها و استعدادهاي خودتان را توسعه دهيد. (( بروس لي)) به جاي اينكه هر كاري را به نحو احسن انجام دهيد سعي كنيد آن كار را تا آنجا كه در توان شماست به طور كامل انجام دهيد.نيروي ذهن نامحدود و نيروي عضلات محدود است. ((كويچي توهي)) شما شايد براي مدت زيادي تعليم گيريد ‘ مدت بسيار طولاني‘ ولي اگر شما فقط دستها و پاهايتان را حركت دهيد و مانند يك عروسك خيمه شب بازي به بالا و پايين بپريد در اين صورت ياد گيري هنررزمي با ياد گيري رقص نبايد آنچنان تفاوتي داشته باشد بنا بر اين شما اصل موضوع را درك نخواهيد كرد و در درك خمير مايه هنرهاي رزمي ناموفق خواهيد بود . ((گيچين فوناكوشي)) علم و عمل يكي و يكسان هستند. ((سامورايي ماكزيم)) براي دستيابي به پيروزي بايستي خود را به جاي حريفتان بگذاريد . اگر شما خود را درك نكنيد صد در صد مي بازيد.اگر خودتان را درك كنيد پنجاه درصد مواقع پيروزيد ولي اگر خود و حريفتان را درك كنيد صد در صد پيروزيد. (( تسو توما اوشيبا)) گر به خود آيي به خدايي رسي٬ به خودآ (بنيانگذار كنگ فو توآ)
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ساعت 22:53  توسط mehdi | 
چگونگی پیدایش توا سالها پيش نه چندان دور ، بيش از دو دهه ، رهرو جوانى به نام ابراهیم میرزایی از سرزمين خاورميانه جهت فراگيرى فنون رزمى به خاور دور اعزام مى شود . اين رهرو در تايپه فنون رزمى را فرا مى گيرد كه در آن سرزمين به نام KUNG-FU-KARATO معروف بود رهرو پس از بازگشت به استادى چيره دست در زمينه هاى رزم ( علم تن ، روانشناسى ، پزشكى ، فلسفه گرائى ، روح روان ((چان))(ذن) علوم (( فيزيك )) ، رياضيات ، (( شيمى )) جهان مجهولات ) مبدل مى شود. مدرك استاد را انجمنى در تايوان به نام انجمن شالبند مشكى هاى تايوان صاد ر كرده بود، هر چند استاد بيش از آن بود كه با شال يا مدرك ديگرى قياس شود ولى پس از مراجعت از خاور دور استاد تيزبين و ژرف انديش در سال 1351 به تدريس GOGORIO كه يكى از شيوه هاى زيباى كاراته مى باشد، نمود. علت تعليم اين سبك را رهروان هرگز نفهميدند بعدها استاد در جمع رهروان گفت گوجوريو از كونگ فوى شائولين مركزى مشتق شده است. رهروان سرگشته و با ناباورى پذيرفتند و ماهها زير نظراستاد به فراگيرى اين سبك سپرى شد . ناگفته نماند كه رنگ لباس سفيد بود و پس از گذراندن مدت چهار ماه تمرين مداوم استاد پس از مدتها در محل تاتمى ( اوتايمى ) كلمه را در چهار طرف نوشت و پس از مدتى مربع تاتمى تبديل به دايره اوتايمى شد با رنگها ى دايره كوچك سفيد در وسط و دايره بزرگترى در به رنگ قرمز و آخرين باز هم دايره اى به رنگTAO سفيد بود . با كنجكاوى سئوال كردم مفهوم اين رنگها چيست ؟ در جواب از استاد چنين شنيدم : به زودى كه شيوه جديدى را تدريس مى كنم ، پاسخ شما را خواهم داد . و در جلسه بعدى استاد به كه به گفته استاد سايه اى از تائو بود ، پرداخت BATO شيوه ساده اى به نام تعليم چند ماهى نگذشته بود كه از طرف ماْ موران حكومتى آن زمان استاد را احضار نموده و ازايشان خواستند تا كلمهَ TAO را حذف كند، استاد اين كار را كرد . ولى در جمع خصوصى رهروان اين چنين گفت : هر چند تائو (TaO) هرگز نابود شدنى نيست، ولى من توآ ) را جانشين آن خواهم كرد از استاد سوال شد توا يعنى چه ؟ اين دفعه هم جواب سئوا ل قبلى وهم سئوال دوم را پاسخ گفت . استاد گفت : در جواب سئوالى كه چندى قبل كردى ، فراموش نكرده ام ، درباره رنگهاى اوتايمى بود گفتم : بلى ! گفت : رنگ سفيد وسط دايره علامت صلح و دوستى در روى كره زمين است و رنگ قرمز علامت خون و پس از كمى تاُ مل گفت : ما در اين دايره با كسى مسابقه نمى دهيم ، ما فقط مبارزه مى كنيم و دايره اوتايمى ما اول صلح و دوم خون و نهايت مرگ است . اين جواب اولين سئوال من بود و همان وقت گفت : از امروز رنگ لباس را عوض مى كنيم و براى هميشه لباس كونگ فو سياه TO A خواهد بود و اين طور تفسير كرد كه در كونگ فو سياه رنگ مقدسى است و در مقابل رنگهاى ديگر مقاومت مى كند و نفوذ هر رنگ بر آن بى اثر مى باشد وما نيز درمقابل رنگها و نيرنگها همچون رنگ سياه اصا لت خود را حفظ خواهيم كرد از نظرعلمى رنگ سياه نمى گذارد انرژى اى كه در اثر سوخت و ساز بدن توليد مى شود ، از دست برود و در خويش نگه مى دارد و از پيرى زود رس و كوفتگى و خستگى مى كاهد.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ساعت 22:45  توسط mehdi | 
باسلام خدمت همه دوستان و رزمي كاران عزيز: بايد به اطلاع برسانم كه اين وبلاگ كار خودش رو به طور رسمي از تاريخ 1/1/1387 شروع خواهد كرد! ( ولي بازم بنده سعي مي كنم تو اين مدت مطالب مفيدي را در وبلاگ قرار بدم كه اميدوارم مورد توجه دوستان قرار بگيرد...انشاءالله)
+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم آبان ۱۳۸۶ساعت 22:43  توسط mehdi | 
1-درباره تمام سبكهاي رزمي استان 2-درباره اساتيد محترم استان(زندگينامه) 3-فيلم و عكسهاي مختلف از اساتيد و رزمي كاران استان 4-درباره بنيانگذاران سبكهاي رزمي استان و...بازهم اگر دوستان مايل بودن مطلب خاصي را در وبلاگ قرار بدم حتما بنده را مطلع فرمايند.
+ نوشته شده در  شنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۶ساعت 17:8  توسط mehdi |